Ə/h razılaşma yolu ilə. AFB Bank İnnovasiyalar İdarəsi üzrə (Ödəniş sistemləri sahəsi) baş mütəxəssis vəzifəsi üzrə vakansiya elan edir.
NAMİZƏDƏ DAİR TƏLƏBLƏR:
- İT və ya dəqiq elmlər sahəsində ali təhsil;
- Bank sahəsində İT üzrə ən az 2 il iş təcrübəsi;
- Ödəmə sistemləri (SWIFT, XÖHKS və AZİPS), Sürətli pul köçürmə sistemləri (Western Union, Zolotaya Korona, Contact NG, Monex, Xəzri, UPT) üzrə biliklərə malik olmaq.
İŞİN TƏSVİRİ:
- SWIFT sisteminin administrasiyası ( SWIFT-in tələbinə əsasən proqram təminatı və aparat yenilənmələrinə nəzarət etmək. Sistemin daim işlək vəziyyətdə olmasını təmin etmək).
- XÖHKS və AZİPS sistemlərinin administrasiyası (Mərkəzi Bankın tələbinə əsasən proqram təminatının yenilənməsinə nəzarət etmək. Sistemin daim işlək vəziyyətdə olmasını təmin etmək)
- Ödəmə sistemlərinin (SWIFT, XÖHKS və AZİPS) bankın daxili qaydaları və əmrləri əsasında təhlükəsizliyini təmin etmək bacarığı;
- Sürətli pul köçürmə sistemlərinin (Western Union, Zolotaya Korona, Contact NG, Monex, Xəzri, UPT) administrasiyası.
- Hökümət Ödəniş Portalının administrasiyası. (sertifikatların sifarişi, etoken qurğularına yüklənilməsi və istifadəçilərin komputerinə quraşdırılması)
- Elektron imzaların sifarişi, istifadəçilərin komputerinə quraşdırılması və müəyyən səlahiyyətlərin verilməsi.
- MKR sorğu xidmətinin administrasiyası. (sertifikatların sifarişi, etoken qurğularına yüklənilməsi və istifafəçilərin komputerinə quraşdırılması)
Uyğun namizədlərdən CV-lərini mövzu sətrində “İnnovasiyalar idarəsi üzrə baş mütəxəssis” qeydi edərək cv@afb.az elektron ünvanına göndərməyini xahiş edirik.