PASHA Bank Qeyri-maliyyə Risklərinin İdarə Edilməsi şöbəsində İnsidentlərin İdarə Edilməsi üzrə Baş Mütəxəssis vəzifəsi üzrə vakansiya elan edir.
Təsvir
- Bütün risklərin və hadisələrin aşkarlanması, ilkin diaqnozu və prioritetliyinin effektiv və ardıcıl tətbiq olunmasının təmin edilməsinə və onların risk reyestrinə əlavə olunmasına nəzarət edilməsi;
- Bankın yeni və mövcud sənədlərinə və məhsulların qiymətləndirilməsi – potensial qeyri-maliyyə riskinin baş vermə ehtimalının yoxlanılması;
- Müvafiq hesabatların (Departament daxili və idarə etmə hesabatlarının) hazırlanmasına nəzarət və hazırlanan hesabatların rəhbərliyə göndərilməsi;
- Bankın Təşkilati Risklərin İdarəedilməsinə dair siyasətinə əməl edilməsi. İş prosesində yaranan risk faktorlarını vaxtında müəyyənləşdirib, lazımi addımların atılması;
- Daxili zərər (Realised loss) bazasının hazırlanması, gözlənilən itkilərin hesablanması və s.
Tələblər
- Təhsil: Məzun;
- Tələb olunan iş təcrübəsi: Bank və ya BOKT təcrübəsi, minimum 2-3 il.
- Tələb olunan biliklər: Bankın Əsas Sistemlərin işləmə prinsipləri, Mərkəzi Bankın qaydaları, Kart Sistemlərinin işləmə prinsipləri, Risklərin qiymətləndirilməsi üzrə biliklər, Nəzarət mexanizmlərin effektivliyin yoxlanılması üzrə biliklər, Bankların məhsulları (kredit, depozit) üzrə bilik.
- Dil bilikləri: Azərbaycan dilində səlis yazmaq və danışıq bacarığı, İngilis dili upper-intermediate (arzuolunan).
- Kompüter bilikləri: Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint).